Please reply and let us know how and why your team will win this week. Or, simply wish your favorite team or player good luck this weekend.
Thursday's Games:
Murrieta Mesa at Citrus Valley, 7 p.m. -- Look for our coverage of this game Thursday night
Find out what's happening in Redlands-Loma Lindawith free, real-time updates from Patch.
Colton vs. Fontana Summit at A.B. Miller, 7 p.m.
Friday's Games:
Find out what's happening in Redlands-Loma Lindawith free, real-time updates from Patch.
Dorsey vs. Redlands East Valley at Citrus Valley, 7 p.m.
La Costa Canyon at Redlands, 7 p.m. -- Look for our photos from this game Friday night after the game
Upcoming Flag Football:
Loma Linda Academy Girls at Newbury Park Academy, 3:30 p.m., Monday
Loma Linda Academy Boys at Newbury Park Academy, 5 p.m., Monday
Los Angeles Academy at Loma Linda Academy Girls, 5 p.m., Tuesday
Los Angeles Academy at Loma Linda Academy Boys, 6:30 p.m., Tuesday
CIF/CENTRAL DIVISION RANKINGS:
RANK SCHOOL (LEAGUE) RECORD RESULT OPPONENT SCORE
1. Rancho Verde (Inland Valley) 2-0 Bye Bye Bye
2. Cajon (San Andreas) 3-0 Won Kaiser 52-7
3. Palm Springs (Desert Valley) 3-0 Won Moreno Valley 54-21
4. Carter (San Andreas) 2-0 Won Silverado 14-2
5. Chino (Mt. Baldy) 2-1 Won Oak Park 51-34
6. Arlington (Inland Valley) 1-1 Lost Poly/Riverside 14-15
7. Valley View (Inland Valley) 3-0 Won Patriot 21-6
8. Colony (Mt. Baldy) 2-1 Lost Glendora 17-24
9. La Sierra (Inland Valley) 2-0 Won M.L. King, Jr. 26-13
10. Rialto (San Andreas) 2-1 Lost Oak Hills 10-20
Other Don Lugo (Mt. Baldy) 2-1 Lost Diamond Bar 6-26
Other Palm Desert (Desert Valley) 1-1 Won San Bernardino 61-12
Other Chaffey (Mt. Baldy) 1-2 Lost Damien 6-52
Other La Quinta/L.Q. (Desert Valley) 0-3 Lost Mission Viejo 21-47
CIF/INLAND DIVISION RANKINGS:
RANK SCHOOL (LEAGUE) RECORD RESULT OPPONENT SCORE
1. Centennial/Corona (Big VIII) 1-1 Won Mater Dei 28-20
2. Vista Murrieta (Southwestern) 2-0 Won Santiago/Corona 25-0
3. Upland (Baseline) 3-0 Won Serrano 37-27
4. Redlands East Valley 2-0 Won San Gorgonio 35-0
5. Rancho Cucamonga (Baseline) 3-0 Won Muir 35-6
6. Norco (Big VIII) 2-0 Won Etiwanda 42-36
7. Charter Oak (Sierra) 3-0 Won Esperanza 54-28
8. Damien (Sierra) 2-0 Won Chaffey 52-6
9. J.W. North (Big VIII) 2-0 Won Alemany 36-35
10. Chino Hills (Sierra) 1-2 Lost Tesoro 3-27
Other Yucaipa (Citrus Belt) 3-0 Won Littlerock 42-3
Other A.B. Miller (Citrus Belt) 3-0 Won Arroyo Valley 37-19
Other Poly/Riverside (Big VIII) 2-0 Won Arlington 15-14
Other Los Osos (Baseline) 2-1 Won Redlands 21-15
Other Redlands (Citrus Belt) 1-2 Lost Los Osos 15-21
Other Etiwanda (Baseline) 1-2 Lost Norco 36-42